Bioplynove_stanice - EcoTechnika

Aerzen Turbo - riešenie pre budúcnosť!


Aerzener Maschinenfabrik vyvinula nové AT Turbo dúchadlo Generation 5 špeciálne pre požiadavky biologických mestských a priemyselných čistiarní odpadových vôd. Celá výkonová séria pozostáva z 11 veľkostí so sacími výkonmi od cca. 4.000 m3/h až do 13.200 m3/h, tlakovými rozsahmi od 400 mbar do 1000 mbar s výkonom motora až do 300 kW.

 

Unique diversity of technology

 

Turbo dúchadlá Aerzen sú vybavené vysokootáčkovými motormi s permanentným magnetom a sú schopné optimálne sa prispôsobiť meniacim podmienkam procesu pomocou frekvenčného meniča, bez potreby ďalšieho mechanického zásahu, v rozsahu od 40% do 100% . Frekvenčný menič s tlmivkou je plne integrovaný. V porovnaní s konvenčnými motormi, tento typ motora dosahuje oveľa vyšší pomer účinnosti. Je to vzduchom chladený kompaktný motor s regulovanými otáčkami. Pohon je zabezpečovaný bez použitia oleja a pomocou bezkontaktného vzduchového ložiska bez vibrácií. Výsledkom je potom vynikajúca účinnosť, minimálne opotrebenie a znížená potreba údržby.

Ďalšie charakteristické črty novej turbo generácie: turbína vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, nie len kvôli odolnosti voči korózii, ale aj kvôli vysokej pevnosti. Tento materiál umožňuje výrobu tenších stien jednotlivých lopatiek a vedie k lepšej aerodynamike s vyššou účinnosťou. Neustála kontrola objemového prietoku zabraňuje prekročenie bodu pumpovania, aj v prípade nepredvídateľného kolísania prevádzkového tlaku. Frekvenčný menič Aerzen je navrhnutý pre zaručenie bezpečnej prevádzky turbo dúchadiel a je im plne prispôsobený. To z pohľadu prevádzkových charakteristík a účinnosti predstavuje jeden z veľkých krokov vpred voči štandardným frekvenčným meničom.

Pri vývoji nového konceptu AT Turbo Generation 5 sme stavali aj na už osvedčených modulárnych technológiách Aerzen Delta Blower a Delta Hybrid, ktoré ponúkajú zákazníkovi veľa výhod:

 

Zvýšenú energetickú účinnosť - samostatný kanál prívodu chladiaceho vzduchu v rámci protihlukového krytu

Nízke náklady na servis a údržbu, spoľahlivosť a dlhá životnosť pomocou úplne sucho bežného vzduchového ložiska bez vibrácií

Redukciu hlučnosti - inovovaným protihlukovým krytom a zvýšeným tlmením hluku

Úsporu miesta pri inštalácii - možnosť inštalácie priamo vedľa seba „side-by-side“

Jednoduchosť obsluhy, inštalácie a uvedenia do prevádzky - dobrý prístup ku všetkým elektronickým komponentom vďaka „zásuvkovému konceptu“ a integrovanému riadeniu s dotykovou obrazovkou. Zariadenie je plne pripravené na prevádzku už z výrobného závodu.

 

Samostatnou a jedinečnou výhodou AT Turbo je, že neodvádza teplo do priestoru, ale pomocou unikátneho riešenia umožňuje využitie odpadového tepla pripojením sa na samostatnú prírubu. Inteligentný vedľajší efekt: chladná prevádzková miestnosť, nie je potrebné dodatočné teplo pre ohrev aktivačných nádrží a v neposlednom rade bezplatné teplo kdekoľvek ho potrebujete.

Produktovým portfóliom – objemových dúchadiel Delta Blower, kompresorov so stočenými rotačnými piestami Delta Hybrid a turbo dúchadiel AT Turbo Generation 5 – Aerzener Maschinenfabrik ponúka ideálne podmienky pre plánovanie a prevádzkovanie staníc procesného vzduchu s najvyššou účinnosťou od jedného dodávateľa. Na čistiarňach odpadových vôd sú už dnes prevádzkované obe technológie – objemové dúchadlá a turbo dúchadlá. Ideálnou a absolútne najvyššou výhodou kombinácie týchto dvoch vysoko účinných typov zariadení je však skutočnosť, že umožňujú optimálne pokryť nízke a zároveň aj špičkové spotreby technologického vzduchu. Toto je cesta ako spojiť fyzikálne výhody zariadení s kontinuálnym prietokom – vysoká energetická účinnosť pri nominálnom zaťažení – s výhodami objemových strojov – vysoká prispôsobivosť a dobrá účinnosť aj pri nižšom zaťažení. Táto kombinácia následne vedie k značným úsporám energií a nákladov na prevádzku.

 

 


+421 / 905 328 446
+421 / 34 772 55 29
Michal.Ottinger@aerzenslovakia.sk

 

 

Späť

 

Pridať komentár

* :
* :
* :
4 + 7 =
Odoslanie formulára

Témy:

Bioplynové stanice v EcoTechnike