Bioplynove_stanice - EcoTechnika

Tepelné čerpadlá Regulus – CTC

Tepelné čerpadlo CTC EcoAir odoberá teplo z okolitého vzduchu a využíva ho na vykurovanie
objektu. Je možné pripojiť ho k domácej tepelnej centrále EcoEl alebo k existujúcemu vykurovaciemu systému s elektrokotlom, plynovým kotlom, kotlom na tuhé palivá a pod.

Tepelné čerpadlá CTC sú vyrábané vo Švédsku, vynikajú vysokým vykurovacím faktorom i pri nízkych vonkajších teplotách. Práve preto sa tieto tepelné čerpadlá podieľajú 43 % na celkovom počte ročne inštalovaných tepelných čerpadiel vzduch – voda vo Švédsku. Kvalita tepelných čerpadiel EcoAir je preverená niekoľkými tisíckami inštalácií v drsnej severskej klíme.

Tepelné čerpadlo vzduch – voda Regulus typ CTC EcoAir – EcoEl
● komfortné a zároveň aj najvýhodnejšie riešenie na využitie špičkových parametrov týchto tepelných čerpadiel
Ide o premyslený kompaktný systém, ktorý je navrhnutý na efektívne využitie tepelného čerpadla CTC EcoAir s domácou tepelnou centrálou EcoEl. Tá zaisťuje akumuláciu ohrevnej vody, vykurovanie objektu, i prípravu teplej vody. Pomocou inteligentného regulátora optimálne riadi vykurovací systém
celého domu. Ide teda o zariadenie, ktoré je schopné samostatne pokryť potrebu tepla na vykurovanie a prípravu teplej vody pomocou vzduchového tepelného čerpadla CTC EcoAir a vlastných elektrických ohrevných telies. Výhodou je bezproblémové pripojenie ďalších zdrojov energie, napríklad slnečných kolektorov alebo teplovodnej krbovej vložky.
Domáca tepelná centrála EcoAl obsahuje akumulačnú nádrž s medeným výmenníkom pre prípravu teplej vody, poistný ventil, obehové čerpadlo pre tepelné čerpadlo, špeciálny 4-cestný zmiešavací ventil vykurovacej vody, elektrické ohrevné telesá a inteligentný regulátor. Ide teda o takú malú
kompaktnú kotolňu. Jednoduchým pripojením na rozvody kúrenia a vody v objekte vyriešite elegantne a rýchlo vykurovanie celého domu aj prípravu teplej vody.
Zabudovaný inteligentný regulátor s veľkým displejom a jednoduchým ovládaním riadi pomocou vonkajších a vnútorných snímačov vykurovania celého domu a zároveň využíva maximálne energiu z
tepelného čerpadla pre vykurovanie a prípravu teplej vody. Presná regulácia neustále optimalizuje chod tepelného čerpadla a v prípade potreby spína elektrické ohrevné telesá po malých krokoch, čím zaisťuje najvyšší komfort vykurovania bez zbytočného plytvania energiami. Regulátor je tiež vybavený snímačom prúdu hlavného ističa domu. Dokáže tak podľa potreby okamžite znížiť odber elektrickej energie na vykurovanie. Vďaka tomu regulátor zabráni výpadkom hlavného ističa napr. pri zopnutí varnej kanvice, sporáka či domácej vodárne, pritom krátkodobé obmedzenie výkonu kúrenia neovplyvní domáci komfort. To umožňuje využitie elektriny pre vykurovanie i pri domoch s málo dimenzovaným hlavným ističom. V regulácii je tiež možné nastaviť i obmedzenie maximálneho výkonu jednotlivých elektrických ohrevných telies. Tepelné čerpadlá CTC sú štandardne vybavené soft štartom, ktorý obmedzuje maximálny prúd pri štarte kompresora. Regulátor je osadený pamäťovou kartou na ktorej priebežne zapisuje prevádzkové hodnoty a umožňuje ich spätne vyhodnotiť. Po pripojení GSM modulu je možné ovládať regulátor na diaľku posielaním SMS.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Regulus typ CTC EcoAir
Samostatné tepelné čerpadlo typu CTC EcoAir môžeme úspešne využiť v najrôznejších typoch vykurovacích systémov s akumulačnou nádržou. Súčasťou dodávky tepelného čerpadla je i inteligentný regulátor EcoLogic.
EcoLogic je mikroprocesorová regulácia s veľkým displejom a jednoduchým ovládaním. Regulátor komunikuje obojsmerne s tepelným čerpadlom a riadi všetky jeho funkcie a zároveň umožňuje reguláciu podľa 12 základných schém zapojenia vykurovacieho systému, vrátane akumulačnej nádrže, prípravy teplej vody a ohrevu bazénu. Môže riadiť i nízkoteplotné vykurovacie systémy so zmiešavacím ventilom (napr. podlahové alebo stenové vykurovanie). Regulátor EcoLogic ma tiež pamäťovú kartu, na ktorú priebežne zapisuje prevádzkové hodnoty a umožňuje ich spätne vyhodnotiť. Pripojenie GSM modulu umožňuje ovládať regulátor na diaľku poslaním SMS.

Jednoduché radenie do kaskád tepelných čerpadiel Regulus CTC
Tepelné čerpadlá CTC je možné veľmi jednoducho radiť do kaskád pri inštalácii viacerých tepelných čerpadiel pre jeden dom a tým zvyšovať ich celkový výkon. Nie je potrebné kupovať ďalšie drahé príslušenstvo, všetko zvládne jeden regulátor EcoLogic, ktorý pomocou komunikačnej linky dokáže inteligentne riadiť kaskádu až troch tepelných čerpadiel CTC a pritom si samozrejme zachová všetky ostatné funkcie pre riadenie celého vykurovacieho systému. Tepelné čerpadlá Regulus CTC sa tak môžu jednoducho prispôsobiť ako malým alebo nízko energetickým rodinným domom, tak i energeticky náročnejším objektom.
Text: Regulus

Späť

Témy:

Bioplynové stanice v EcoTechnike