Bioplynove_stanice - EcoTechnika

Súťaž o vozidlo, ktoré dôjde na liter paliva najďalej

Do súťaže Shell Eco-Marathon Europe., ktorá sa konala v dňoch 7. - 9. mája 2009 na trati EuroSpeedway Lausitz v nemeckom Lausitze, sa prihlásili študenti z 29 krajín sveta, vrátane študentov Technickej univerzity v Košiciach. Ich úlohou bolo navrhnúť a vyrobiť vozidlá, ktoré dôjdu čo najďalej s menším množstvom energie.

Podujatie sponzorovala spoločnosť Autodesk, ktorá sa snaží inšpirovať novú generáciu konštruktérov prostredníctvom technológie a prostriedkov na inovácie v oblasti dlhodobo udržateľného navrhovania.

Tohtoročnej súťaže sa zúčastnilo 202 študentských tímov z univerzít a škôl po celej Európe aj mimo Európu. Zo Slovenska sa prihlásil tím zo Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach. Na vývoj v budúcnosti modernej dopravy a efektívnej spotreby paliva použili študenti najrôznejšie produkty a nástroje. Špičkové produkty na škicovanie, modelovanie a vizualizáciu im umožňili rýchlo realizovať ich vízie, zachytávať nápady od prvotných škíc až po 3D koncepčné modely a začleniť ich do digitálneho prototypu, čo šetrí návrhárom prácu a čas.

sutaz

Mnohé z vozidiel súťažiacich na akcii Shell Eco-Marathon 2009 Europe boli navrhnuté v produktoch Autodesk. Obmedzovaním závislosti na fyzických prototypoch a vykonávaním dôsledného testovania na digitálnom prototype, dáva softvér tímom konkurenčnú výhodu pri výrobe a testovaní vozidiel, ktoré s menšou spotrebou energie dôjdu ďalej. Súťaže Eco Marathon v Európe a Amerike umožňujú progresívnym návrhárom a konštruktérom prichádzať s novými pohľadmi na dopravu a rozvíjať nové nápady týkajúce sa účinnosti pri využívaní paliva.

Zdroj: Autodesk

Späť

Témy:

Bioplynové stanice v EcoTechnike