Bioplynove_stanice - EcoTechnika

Inovatívne elektrické vozidlo MIEV

Praktické a moderné elektrické vozidlo sa už čoskoro stane skutočnosťou u každého väčšieho výrobcu automobilov. Nie je tomu inak ani v Mitsubishi. Elektromobil i MIEV z dielne Mitsubishi Motors sa stále viac a viac približuje k realite a k európskym spotrebiteľom a to aj vďaka tomu, že práve tento mesiac sa začalo paneurópske testovanie realizovateľnosti projektu elektrického vozidla pre Európu.

Počas predošlých mesiacov sa na paneurópskej úrovni uskutočnilo množstvo užších testov a skúšobných jázd s dodávateľmi elektrickej energie, podnikmi z oblasti služieb, regionálnymi vládami, spoločnosťami využívajúcimi flotily služobných vozidiel, partnermi z oblasti infraštruktúry ako aj ďalšími podpornými skupinami. Teraz sa testovanie i MiEV* dostáva na lokálnu úroveň a to prostredníctvom flotily 12 vozidiel.

Elektromobily i MIEV budú postupne v niekoľkých etapách pridelené viacerým distribútorom Mitsubishi naprieč európskym regiónom s cieľom lepšie pochopiť potenciál trhu s elektrickými vozidlami a konkrétne s modelom i MiEV*. Stane sa tak v spolupráci spoločností Mitsubishi Motors Europe (dcérska spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation) a MC Automobile (Europe) N.V. (dcérska spoločnosť Mitsubishi Corporation). Prvou krajinou sa stane Španielsko, následne príde na rad Holandsko a Veľká Británia. Ostatné európske trhy budú nasledovať v priebehu roka.

Elektromobil Mitsubishi i MiEV* predstavuje vrchol zelených technológií Mitsubishi Motors. i MiEV*, ktoré je v súčasnosti predmetom testovania a s tým súvisiacich promo aktivít v Japonsku, na Novom Zélande, v Spojených štátoch a v Európe, bude uvedené na japonský trh v lete 2009. Za predpokladu, že bude štúdia realizovateľnosti elektromobilu pozitívna, sa elektromobil z dielne Mitsubishi i MIEV začne predávať aj na trhoch v Európe a to v horizonte po roku 2010.

* MiEV : Mitsubishi Innovative Electric Vehicle (Mitsubishi Inovatívne Elektrické Vozidlo)

Späť

Témy:

Bioplynové stanice v EcoTechnike